Tabiiki kavga da edeceğiz ama nasıl..?

3991241-argue-divorce-Getty-NEWS-large_trans_NvBQzQNjv4BqrIkI4M6qRwmge7XKN2LlVmJzAVRltvWQH4D4CTm88pg

Ne hakkında kavga etmenizden daha önemlisi nasıl kavga ettiğinizdir.Eğer doğru biçimde kavga ederseniz bu ilişkinizi güçlendirici bir özelliğe bile dönüşebilir.

Sizi rahatsız eden küçük şeylerin, içinizden birisi patlayıp bunu büyük bir kavgaya dönüştürünceye kadar birikmesine izin vermeyin.Bu sorunu çözülemeyecek hale getirebilir.

Eğer birşeye kızdıysanız ve partnerinizle iki gün o meseleyi konuşmadıysanız, hiç konuşmayın.Çünkü bu konuyu uzun süre sonra açtığınızda partneriniz aslında başka birşeye kızdığınızı ve geçmiş konularla güçlendirmeye çalıştığınızı düşünecektir.

Eğer partneriniz bir meseleyi o an için konuşmak istemiyorsa, önünüzdeki 24 saat içerisinde bu meseleyi konuşmak üzere kendisiyle sözleşin.

Doğru kavga,ancak ne hakkında kavga edecekseniz yapılabilir.O zaman her ikinizde o konuya odaklanabilirsiniz.Aksi takdirde birçok konu gündeme gelebilir ve kavganız hiçbir işe yaramaz.

Doğru bir kavgada ASLA belden aşağı vurulmaz , geçmişteki sorunlar gündeme getirilmez , hakaretvari veya ALAYCI bir ifade kullanılmaz.

Kavga ederken mizah kullanmak bazen yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilir dikkatli olmak gerekir.Birbirinizi tam ve konsantre olarak dinlediğinizden emin olmalısınız.Beden diliniz çok önemlidir ve mutlaka konuşmalarınız bitene kadar sürekli birbirinize bakar vaziyette olmalısınız.

Asla birbirinizin sözünü kesmemelisiniz.Birbirinizi ayıplamadan,küçük düşürmeden ve sürekli SEN diye başlayan ithamlar cümleler kurmaktan kaçınmalısınız.Burada BEN diye başlayan cümleler emin olun karşı tarafın sizi daha iyi anlamasına neden olacaktır.

Aslında en iyi kavga yöntemi,elele tutuşarak yapılandır.Bunu denemenizi öneririm.Emin olun iyi sonuşlar doğuracaktır.

En önemlisi ise, af dilemeye ve affetmeye açık olmanızdır.Affetmemek hem duygusal hem de fiziksel olarak hem size hem de ilişkinize daha fazla zarar verebilecektir.Unutmayın ki, kin beslemek, kafanızın içerisinde bedava oturan bir kiracı gibidir.

Özet olarak ;

KAZANMAK İÇİN DEĞİL , ÇÖZMEK İÇİN KAVGA EDİN..

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: