Kadınlara Tüyolar-1 , kurtlar evcilleşmez ama…?

wolves

Tanrı kadınları erkekleri evcilleştirmek için yarattı. / Voltaire

Bazı erkekler evcilleşmek için yaratılmamıştır. Onlar sadece kendileriyle özgürce uçacak bir ruh ararlar. / Carrie Bradshaw

Günümüz toplumlarına ve hatta geçmiş uygarlıklara da baktığımızda,erkeklerin sürekli kadınlar tarafından bir yola sokulmaya çalışıldıklarını bir bakıma evcilleştirilmeye çaba gösterildiğini görmekteyiz.Bu cümle bile bize tuhaf görünse de,aslında yüzyıllardır zengini fakiri,soylusu avamı bütün kesimlerde erkeğin bu ve buna benzer uygulamalara maruz kaldıklarını görebiliriz.

Acaba erkek vahşi bir yapıya mı sahiptir veya öyle olduğunu kabul bile etsek,erkek gerçektende evcilleştirilebilecek bir canlı mıdır? yaratılış itibarıyla,erkeğin ve kadının fizyopsikolojik yapılarının tamamıyla birbirlerinden farklı olduğunu söylemek hiçte yanlış olmayacaktır.Kadın cinsinin doğurganlığından dolayı daha sevecen ,daha naif ve düşünsel açıdan daha ayrıntıcı olduğu gerçeğiyle,erkek cinsinin doğurtkanlık ve soyunu sürdürme dürtülerinin erkeğe vermiş olduğu kabalık,fiziksel güç üstünlüğü ve düşünsel olarak sığ olduğu gerçeği birbiriyle yarışır vaziyettedir.

Bu durum,yüzyıllardır kadının kendi düzeni içerisinde erkek denen kaba ve düşüncesiz canlıyı kendi doğrultusuna getirme yönlendirme ve evcilleştirme girişimlerine sahne olmaktadır.Pekala acaba bu evcilleştirme hareketleri ne kadar işe yaramakta ve erkekleri ne kadar içerisinde bulundukları kaba ve vahşi durumlarından çıkarabilmektedir?

Erkek denen canlıyı incelediğimizde,gerçektende atalarından kalma soyunu çoğaltmak için doğurtkan,kaba,düşüncesiz vahşi genlere sahip olduğunu,nekadar eğitim alsa da ne kadar asil soydan gelse de bunların erkeğin asıl durumuna çok katkıda bulunmadığını görebilmekteyiz.Doğada erkeğin başka türlü davranmasının da aslına bakarsanız pek doğru olmayacağı açıktır.Vahşi ortamda hayatta kalmak ve avlanmak avını kabilesine getirmek için gene sarp ve vahşi yolları aşmak zorunda olan erkek bu durumlardan ancak bu özellikleri vasıtasıyla başa çıkabilir.Aksi takdirde ne avlanabilir ne de avını kabilesine getirebilir.

Durum günümüzde değişmiş gibi görülse de ,aslında çok bir değişiklik yoktur.Trafikten zorlu iş hayatına ve ekenomiye kadar erkek eski çağlardaki tundralardaki zorluklar kadar sıkıntılarla boğuşmakta ve avını(migros poşeti) eve getirme yollarını arayarak kendini bir savaşın içerisinde hissetmektedir.Ancak günümüzde erkekler birtakım genetik bozukluklar ve çevresel nedenlerden ötürü tuhaf bir şekilde atalarının özelliklerinden uzaklaşmakta ve neredeyse feminen davranış şekilleri göstermektedir.Bunun kimyasal ve fiziksel nedenleri başka bir yazı konusudur.Biz burada bu nedenlere rağmen hala kendisini kurt olarak hissetmeye çalışan erkeklerden sözedeceğiz.

Bu erkek çeşidi,etrafında gördüğü kendi hemcinsi gibi görünen ancak iç dünyası olarak öyle olmayan bireylerin varlığıyla daha çok inine çekilmek zorunda hisseder.Çünkü,kadın cinsi etrafından gördüğü ve kendi sözünden çıkmayan neredeyse ne derse yapan bu erkek çeşidini gördükçe ve hemcinslerinin bu erkek çeşidiyle daha mutlu? olduğunu anladıkça her erkeği o hale getirebileceklerini düşünmektedir.Daha çok kadın ruhundan anlayan,naif,kibar ve hassas ruhlu erkeklerin olduğu dünya elbetteki kadınları daha mutlu edecektir.!! (mii acabaaa?)

Gittikçe artan oranda evcilleşen ve evcilleşmek için çaba gösteren erkeklerin varlığı,kadınların artık ezilmediğinin bir göstergesi haline gelmiştir.Ananeleri babaanneleri gibi ezik değillerdir artık.Hatta ve hatta evcil erkekleri vardır.Mutludurlar huzurludurlar.

Ancak musluk contasını kendileri değiştirip,arabanın arızasını kendileri yaptırmakta,dışarıdaki diğer kaba insanlarla kendileri başa çıkıp,evin geçimini tek başlarına düşünmek ve planlamak durumundadırlar.Ama mutludurlar,çünkü ataları gibi ezilen kadın değillerdir.Zaman geçer ve sağlarına bakarlar sollarına bakarlar ama o da ne? erkekleri yoktur yanlarında,yani aslında yanlarında nefes alan bir canlı formu vardır ama o bildikleri erkek formu değildir.Aman allahım! diye endişelenip sen ne kadar pısırıksın,ne biçim erkeksin demeye hor görmeye başlarlar..

Evet bu böyle devam eder.Nedeni ise,tabiattaki ana formun bozulması,değiştirilmesi ve dönüştürülmesidir.Bu duruma gelen erkekler evcilleşmişlerdir,istenilen formata gelmişlerdir.Aslında bundan da çok şikayetçi hatta hiç şikayetçi değillerdir neredeyse.Evlerinin erkeği olup eşlerinin dediklerinden çıkmadıkları için huzursuz ve mutsuzluk yaşamamaktadırlar.Dışarıda avcılık yapmaya çalışıp zorluklarla geçim sağlamak yerine ”itaat et rahat et” düsturu daha kolay gelmiştir.Ama bilmedikleri birşey vardır o da; format değiştikçe gen diziliminin de değiştiğidir.

Doğanın kendisini varettiği formatla yaşamaya çalışan erkek ise,kadınlar tarafından anlayışsız,egoist,düzen kurmak istemeyen,ilkel biri olarak adlandırılmaya başlar.Kadın burada etrafından gördüğü terbiye verme biçimlendirme çalışmalarına başlar ama o da ne? bu erkek çevrede görülen erkekler gibi o biçimlere girmemekte ısrar etmektedir.Ne yapılır? hemen öğrenilmiş tripler,uzaklaşmalar,bak beni kaybediyorsun tehditleri başlar.

Hanımlar şimdi biraz soluklanın ve beni iyice dinleyin..

Size rastlamış bu erkek tipi aslında sayısı çok azalmış ,formatını yitirmemiş ve yitirmekte direnen bir erkektir.Ve emin olun aslında bu erkek tipiyle eğer bilirseniz daha mutlu olacaksınızdır.Ancak sizin doğrultunuzda ve sürecinizde gitmemekte ısrar ediyordur ve siz bu duruma gittikçe sinirlenmeye başlarsınız.Nasıl ya herkestekine bak bana da böylesi öküzler rastlıyor demeye bile başlarsınız..

Dikkatinizi iyice verin şimdi.

Size rastlamış erkek aslında az bulunan evet belki bazı özelliklerini bastırmış ama aslında gerçekten ender kalmış kurt modeli bir erkektir.Pekala bu modeli kısmen de olsa nasıl kendi düşüncemize yaklaştırabiliriz?Bu zor ama bir okadarda kolay bir süreçtir.Bir kere etraftan gördüğünüz terbiye modellerinden hiç birinin bu cinste etkili olamayacağını bilmelisiniz.Bu cinsi ancak kendinize ciddi manada güvendirerek,kendi yolunuza gelmeye ikna edebilirsiniz.Güvendirmek derken,sadakatsizlik tarafından bahsetmiyorum,o sizin onu gerçek manada sevip gerçek manada benimsediğinizi ve gerçek manada özgürlüğünüzü elinden almayacağınızı onun benini yok etmeyeceğinizi bilmek ister.

Evet sadece bunlardan tam emin olmak ister.Başka birşey değil..O zaman dağdaki yalnızlığından ve ininden çıkarak sizinle şehre gelir ve şehir kurallarına uymak için elinden geleni yapmaya başlar.Şehir kurallarında bu yapılması gerekir dediğinizde size karşı çıkmaz çünkü emindir ki siz onu gerçekten seviyor ve onun esasını değiştirmeye uğraşmıyorsunuzdur.O takdirde şehir kurallarına zevkle uymaya başlar işte.Yapılması gerekeni layıkıyla ve isteyerek yapar.Sizin öyle mutlu ve güvende olduğunuzu hissetmek istediğinizi anlar.

Sadece sizin onu gerçekten sevip benimsediğinizden,mantığınızla değil duygularınızı kullanarak onu istediğinizden ve en önemlisi onu değiştirmeye çalışmayacağınızdan emin olmak ister.Bunu bilen ve inanan erkek kurt kendine saçma gelen ama sizin mutlu olacağınızı bildiği herşeyi yapmaya yanaşacak ve layıkıyla da yapacaktır.

Kurt evcilleşmemiş ancak sizin ona olan gerçek duygularınızdan emin olduğu sevecenliğinizi gördüğü için sizin mutlu olacağınız herşeyi yerine getirecek bir yapıya bürünmüş olacaktır..Dolayısıyla da sizi ataları gibi sizi koruyup kollayabilecek,kanatları altına almayı bilecek , ama sizin isteklerinizi gerçekleştirmek için yapılması gereken herşeyi de yapacaktır..

Sadece huzurlu ve şefkatli kollarınızı ona açmanız ve onun buna inanması yeterli olacaktır..Aslan ve kaplan güçlü olabilir ancak. Bir kurdun sirkte gösteri yaptığı henüz görülmemiştir..!!!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: