Kadınlar Ne Bekler..?

16097_p_66_1523728645_253-1024x683

Kadınlar ve erkekler, birbirlerinden birçok konuda ayrılır. Fiziksel görünüm, duygular, tepkiler, amaçlar ve hayattan beklentiler…Her ilişki kendine özel ve birbirinden farklıdır. Ancak temelde, ilişkinin sürdürülmesini sağlayan, partnerleri ortak bir noktada buluşturan hisler ve beklentiler birbirine oldukça yakındır.

Bugün, kadınların ve erkeklerin ilişkilerden beklentilerini bir başlık altında toplamak istedik. Kendilerini tanımak isteyen kadınlar ve partnerini keşfetmek isteyen erkekler için, kadınların ilişkilerden beklentileriyle başlıyoruz.

Saygı

Birçok kadın, partnerinden saygı görmek ister. Fikirlerine, ilgi alanlarına, arkadaşlarına, kariyerine, vücuduna ve aklına saygı duyan bir erkek, kadınlar için ideal bir adaydır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken tek bir kural vardır; “Kendinize nasıl davranılmasını istiyorsanız, karşınızdakine öyle davranın”. Sadık, adil, kibar ve düşünceli olun.

İletişim

Kadınlar sözlü iletişim kurmaktan hoşlanırlar. Bir kadın, sevildiğini biliyor olsa da, bunu sık sık duymak ister. Beğenildiğini görmek, ilişkide güvende olduğunu hissetmek ister. Sıkıntılarını paylaşmak, partnerinin sorunlarından haberdar olmak ister. Sağlıklı bir iletişim, aynı zamanda ilişkiyi ayakta tutan şeydir.

Zaman

Kadınların ilişkilerden belki de en büyük beklentisi, kendisine zaman ayıran bir partnerdir. Günlük yaşam temposunda birilerine zaman ayırmak çok zor olsa da, kadınlar, partnerinin ilk önceliği olduğunu bilmek ister.

Yapılan araştırmalara göre, partneriyle günde 30 dakika kesintisiz zaman geçiren kadınlar ilişkilerinde mutlu olduğunu dile getirirken; ilişkisinde mutsuz olduğunu dile getiren kadınların %24’ü, partneriyle günde 5 dakikadan daha az zaman geçirdiğini dile getirmiş.

Anlayış

Kadınlar için, partnerinin kendilerini dinlediği ve anladığı bir ilişkide olmak oldukça önemli. Kadın ve erkek arasındaki en önemli fark ise bu noktada ortaya çıkarken; sözlü iletişim kurmaktan hoşlanan kadınlarla, genellikle kötü dinleyiciler olan erkeklerin, bir arada olabilmek için özellikle bu konuda çaba göstermesi gerekiyor.

Romantizm

Kadınlar romantik varlıklardır; jestlerden ve sürprizlerden hoşlanır. Bir erkek olarak yapmanız gerekenler aslında oldukça basit; sarılmak, öpmek, beklenmedik bir anda “seni seviyorum” demek, özel günler dışında da sürprizler hazırlamak, bir kadını mutlu etmek için yeterlidir.

Tutarlılık ve bağlılık

İlişkilerde tutarlılık, her durumda partnerinizin yanında olmak demektir. Herhangi bir konuda, aynı fikirde olmasanız bile, arkasında olduğunuzu göstermek ve desteklemek, bir kadını oldukça mutlu eder.

Mizah

Kadınlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanır. Bir kadın, bağlanacağı bir erkekle aynı şeylere gülebilmek ister. Bu, sürekli espriler ve şakalar yapmanızı gerektirmez. Kendinize gülmeyi öğrenmek, başlangıç için yeterli olacaktır.

Meydan okuma

Kadınlar, zorlu görevlerin üstesinden gelmekten keyif alır. Ancak ilişkilerde meydan okumanın sınırını iyi ayarlamak gerekir. Yapılması gereken, ilişkiyi sürekli uğraşılması gereken zorlu bir iş haline getirmek değil, hedefler yolunda motive edici ve destekleyici küçük hedefler belirlemektir.

Güven

Kadınlar, her durumda güvenebilecekleri biriyle beraber olmak isterler. Güven söz konusu olduğunda, akla gelen ilk şey aldatmak olsa da, bahsettiğimiz durum biraz farklı.

Kadınlar, partnerlerinin her durumda yardımına koşmasını, isteklerini yerine getirmek için elinden gelenin en iyisini yapmasını beklerler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: